Historie zámku


ZÁMEK VÍTKOVICE byl postaven roku 1847 podle projektu stavitele Antona Krause jako sídlo centrálních ředitelů Vítkovických železáren. Zámek byl v minulosti označován jako Central Haus, Vítkovický železárenský zámeček nebo podle tehdejšího majitele železáren Rothschildův zámek.

Jedinečné je postavení tohoto empírového zámku uprostřed obrovského industriálního komplexu. V těchto místech se rozhodovalo o směřování průmyslu rakousko-uherské monarchie i Československa. Na zámku se střídaly osobnosti kulturního života celé Evropy, politické špičky Evropy zde jednaly o strategických obchodech.

Tato pozitivní role zámku skončila roku 1939, od té doby byla podoba zámku poznamenána necitlivými architektonickými zásahy, postupně vedoucími k jeho úplné devastaci. Objekt byl prakticky vymazán z historické paměti Ostravanů.

S vlastní rekonstrukcí zámku začali zaměstnanci skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP, kteří se zasloužili o to, že do konce roku 2009 byly všechny objekty řádně zkolaudovány a 1. května 2009 proběhlo slavnostní otevření.

Smyslem rekonstrukce bylo navrátit zámku jeho původní charakter a vybudovat tomu odpovídající kancelářské prostory. V dnešní době je zámek reprezentativním sídlem, hostí sbírku umění a řešení interiérů umožňuje pořádání širokého spektra společenských akcí na klíč.

ZÁMEK VÍTKOVICE - originální prostory pro Vaše akce

Provozovatel je společnost: CYLINDERS HOLDING a.s, Výstavní 81/97, CZ 703 00 Ostrava-Vítkovice, IČ: 01782924.